Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Wybór odpowiednich butów

ibuty

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Napisane przez zainteresowanego butami

Opis bloga

iButy Blog - zainteresowanie modą

mój avatar

archiwum

    2016
    Czerwiec
    Maj

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 60904 osób

iButy BlogWybór odpowiednich butów

Wyszukując stosownych butów można poczuć się jak szukając przysłowiowej igły w stogu siana. Jakie powinny być idealne buty do biegania? Jakie będą właściwe do treningu na siłowni? Jakie ubrać do gry w piłkę nożną? To tylko niektóre z zapytań, na które trzeba sobie odpowiedzieć. Jest jeszcze jedno: gdzie można odszukać dla siebie obuwie? Cóż, poniższe wiadomości mogą stać się dla Ciebie nadzwyczaj pomocne.

Do biegania

Jeśli chodzi o bieganie musisz określić jakim sposobem to robisz. Znając swój chód będziesz w stanie określić dwa istotne elementy: stabilność i amortyzację. Stabilność będzie chronić stopy przed zbędnymi ruchami, które mogą prowadzić do utraty zdrowia. Amortyzacja odpowiedzialna jest za absorpcję wstrząsów, ażeby te nie wpływały na organizm. Osoby chore na płaskostopie potrzebują większej stabilności i amortyzacji.

Piłka nożna

Wybór właściwych butów do gry w piłkę nożną jest niezwykle skomplikowany. Jeżeli sport ten będzie uprawiany na trawie najlepiej wybrać buty z plastikowymi ćwiekami. Metalowe kolce będą stosowne na błotniste bądź brudne boisko. Jeśli będzie się biegać po sztucznej trawie kołki winny być mniejsze. Powodem jest to, że sztuczne powierzchnie mają skłonność do „trzymania” się butów. Niższe buty zwiększają mobilność.

Koszykówka

Jednym z kluczowych czynników wpływających na obuwie jest pozycja, na której się gra. Jeśli jest się zawodnikiem grającym z przodu przydatne będą buty z sporą amortyzacją i stabilnością, żeby chronić nogi.

Na co dzień

Wybór butów na co dzień jest zapewne najłatwiejszy. W takim przypadku nie oczekujemy od nich przesadnej amortyzacji i stabilizacji.


12:18:05 13/06/2016 [Powrót] Komentuj